InVia, Wrocław

Atrakcje

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Wrocław

Miasto, które musisz poznać

Wrocław to jedno z najbardziej dynamicznych, polskich miast, łączące w sobie kilkusetletnią tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Historyczna stolica Dolnego Śląska to jedna z najchętniej wybieranych turystycznych destynacji w Europie Środkowej.

„Miasto stu mostów” przyciąga rokrocznie rzesze polskich i zagranicznych turystów. Bogactwo zabytków, oryginalna architektura i liczne inwestycje w kulturę składają się na niepodważalną popularność tego miejsca. Wrocław – doceniany nie tylko przez turystów – od wielu lat podbija rankingi najciekawszych i najbardziej perspektywicznych, europejskich miast o wysokim standardzie życia. W 2018 roku miasto zajęło najwyższe podium w konkursie European Best Destination, prześcigając takie kierunki jak Lizbona, Paryż czy Wiedeń.

Jedna z największych, polskich metropolii stała się w ciągu ostatniej dekady mekką ludzi młodych i przedsiębiorczych. Liczne przedsięwzięcia kulturalne i wciąż rosnąca infrastruktura turystyczna nadają miastu dynamiki, niezbędnej do przyciągania nowych inwestycji.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? 

Rynek Główny – wybierz się na spacer szlakiem ponad sześćdziesięciu zabytkowych kamienic, spróbuj lokalnych trunków i przysmaków. Sprawdź, dokąd dojedziesz zabytkową dorożką!

Hala Stulecia – obowiązkowy element zwiedzania Wrocławia. Monumentalna hala sportowo-widowiskowa, zbudowana na pocz. XX w., została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się słynne, wrocławskie ZOO i Ogród Japoński.

Panorama Racławicka – czyli coś dla miłośników historii i polskiego malarstwa batalistycznego. Cykloramiczny obraz, wykonany pod kierunkiem Wojciecha Kossaka, zajmuje powierzchnię ponad 1800 m².

Wrocławskie ZOO i Afrykarium – najstarszy polski ogród zoologiczny nie potrzebuje specjalnych rekomendacji. Od 2014 roku turyści mogą też zwiedzać nowoczesne Afrykarium z kompleksem zbiorników wodnych o łącznej powierzchni 4,6 tys. m².

Szlak wrocławskich mostów i kładek – czyli pomysł na romantyczny spacer po „Wenecji Północy” trasą ponad 130 mostów, w tym słynnego Mostu Tumskiego, ozdobionego tysiącami kłódek z inicjałami zakochanych.

Gdzie bawić się we Wrocławiu? 

Dolnośląska metropolia to nie tylko zabytki, ale i dynamiczne życie nocne. Różnorodna oferta restauracji, klubów, pubów i kafejek zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających turystów. Podczas planowania dłuższego pobytu w mieście warto zwrócić uwagę na lokalne imprezy i cykliczne festiwale kulturalne. „Jazz nad Odrą”, Festiwal Filmowy „Offensiva”, „Przegląd Piosenki Aktorskiej”, jarmarki świąteczne – to tylko wybrane z licznych atrakcji, które warto uwzględnić podczas wizyty we Wrocławiu.

Oferty specjalne Pakiety pobytowe i promocje
Zobacz na mapie
Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close